Relació de premiats del Bisbat d'Urgell en la XXVI edició del Concurs Bíblic de Catalunya

img_1856

Els premis han estat lliurats per l'Arquebisbe d'Urgell, Mons. Joan-Enric Vives, i el Delegat diocesà d'Ensenyament, en un acte celebrat el aquest dissabte 21 de maig, a les 11 del matí, a la sala d'actes de la Casa del Bisbat. En la present edició del Concurs Bíblic hi han participat 5.205 infants i joves de 73 escoles i parròquies del Bisbat. En conjunt, a tota Catalunya han participat en el concurs 64.169 infants i joves de 633 escoles i 65 parròquies.

 

L'edició d'enguany del Concurs Bíblic ha estat convocada sota el lema "La Bíblia, font de valors humans i socials", amb el qual es vol suggerir la reflexió sobre la necessitat de fonamentar la formació dels infants en valors com la solidaritat, el respecte i l'acolliment dels més necessitats, especialment en moments de crisi com el que vivim actualment.

El Concurs Bíblic es va organitzar per primer cop el 1996 a iniciativa del grup Avant de Terrassa (pertanyent a la Federació de Cristians de Catalunya), i des d'aleshores s'ha convocat any rere any amb l'objectiu de divulgar entre els nens en edat escolar les Sagrades Escriptures i apropar-los el missatge de Jesús d'una manera entenedora i didàctica.

Aquesta és la relació de premiats del Bisbat d'Urgell:

CONCURS BÍBLIC

• Primer premi individual, categoria primera: Tania Bilyk Kushina, del Col•legi Mare de Déu del Roser de Guissona.

• Primer premi individual, categoria segona: Laura Piñar Salas, del Col•legi Mare Janer de Santa Coloma (Andorra).
• Primer premi individual, categoria tercera: Laura Vilalta Serra, de l'IES de Ponts.
• Accèssit personal, categoria primera: Núria Cerqueda Torrent, CEIP Joaquín Palacín de Bellvís.
• Accèssit personal, categoria primera: Jenifer Gonçalves Orfo, de l'Escola Espanyola de la Vall d'Orient d'Encamp (Andorra).
• Accèssit personal, categoria segona: Raül Dobra, del CEIP Jaume I de Llívia.
• Accèssit personal, categoria segona: Sílvia Marrón Valiñas, del CEIP Mn. Albert Vives de La Seu d'Urgell.
• Accèssit personal, categoria tercera: Anna Bergua Piqué, de l'IES de Tremp.
• Accèssit personal, categoria tercera: Arnau Buñol Perelló, de l'IES Els Planells d'Artesa de Segre.
• Premi Educació Especial: Laia Pons Mariño, del Col•legi Mare Janer de Santa Coloma (Andorra).
• Premi Educació Especial: Aleix García Profitós, del Col•legi Mare Janer de Santa Coloma (Andorra).
• Premi Educació Especial: Natalie Gardes Moreno, del Col•legi Mare Janer de Santa Coloma (Andorra).
• Premi Educació Especial: Gerard Cerrilo Jou, de l'IES Els Planells d'Artesa de Segre.

CONCURS BÍBLIC - PREMIS PER A ESCOLES I PARRÒQUIES

• Primer premi: Col•legi Sagrada Família, Escaldes-Engordany (Andorra).
• Accèssit primera categoria: Escola La Salle, La Seu d'Urgell,
• Accèssit segona categoria: CEIP Alfred Potrony, Termens.
• Accèssit tercera categoria: IES Aubenç, Oliana.
• Primer premi per a Parròquies: Parròquia de Sant Esteve, Andorra la Vella (Andorra).
• Premi individual de Catequesi: Ismael Molinos, Parròquia de Sant Esteve, Andorra la Vella (Andorra).

XII CONCURS DE DIBUIX

• Premi primera categoria: Tiago Gabriel da Silva Gavina, Escola Andorrana d'Escaldes, Escaldes-Engordany (Andorra).
• Premi segona categoria: Oriol Garreta Espuga, Escola La Salle, La Seu d'Urgell.
• Premi tercera categoria: Mireia Agelet Bonet, IES Almatà, Balaguer.
• Premi de Catequesi: desert.
• Accèssit primera categoria: Pau Borràs Monsó, Col•legi Ntra. Sra. Del Carme, Balaguer.
• Accèssit segona categoria: Ariadna Colmenero Cobo de Guzmán, CEIP Mn. Albert Vives, La Seu d'Urgell.
• Accèssit tercera categoria: Katherine Juliet Arango Salazar, IES Ciutat de Balaguer, Balaguer.
• Accèssit Catequesi: desert.
III CONCURS INFORMÀTIC
• Primer premi compartit - grup 0: Lluís Agramunt, Oriol Alàs i Gerard Camats, del CEIP Els Planells, Artesa de Segre.
• Primer premi compartit - grup A: Carlota Badia, Anna Pla i Víctor Calviño, del Col•legi Mare Janer, Santa Coloma (Andorra).
• Primer premi - grup B: desert.

XXII CONCURS BÍBLIC DE REDACCIÓ

• Primer premi - grup A: Carla Fernández López, Col•legi Mare Janer, Santa Coloma (Andorra).

• Primer premi grup B: desert.

img_1833img_1840img_1849