Urgell participa al Concurs Bíblic

Com cada any, els alumnes de la Diòcesi d’Urgell participen al Concurs Bíblic de Catalunya. Feia dies que esperaven el veredicte, doncs bé, ja tenim els guanyadors.
 

Concurs Bíblic Inicial, és el concurs pel més petits, des d’Infantil 5 fins a 2n de Primària.
  • 1a categoria - Infantil 5 - Berta Nogués - Col·legi Mare de Déu del Roser - Guissona.
  • 2a categoria - 1r Primària - Aitana Perdomo - Col·legi Mare de Déu del Socós - Agramunt.
  • 3a categoria - 2n Primària - Arlet Masó - Col·legi Mare Janer - Santa Coloma (Andorra).
  • Premi Escola - Col·legi Mare Janer - Santa Coloma (Andorra).
 
Concurs Bíblic Bàsic,
el tradicional concurs de buscar les cites bíbliques, des de 3r de Primària fins a 2n de Secundària.
  • 1a categoria - 3r i 4t de Primària - Aina Font - La Salle La Seu - La Seu d’Urgell.
Premi Escola - Col·legi Mare Janer - Santa Coloma (Andorra).
  • 2a categoria - 5è i 6è de Primària - Naiara González - Escola Andorrana de la Massana - La Massana (Andorra).
Premi Escola - La Salle La Seu - La Seu d’Urgell.
  • 3a categoria - 1r i 2n de Secundària - Carolina Rodrigues - Col·legi Sagrada Família - Escaldes-Engordany (Andorra).
Premi Escola - Col·legi Sagrada Família - Escaldes-Engordany (Andorra).
 

Concurs Bíblic de Dibuix, consisteix en la realització d’un dibuix segons el lema proposat, des de 3r de Primària fins a 2n de Secundària.
  • 1a categoria - 3r i 4t de Primària - Xenia Peres - La Salle La Seu - La Seu d’Urgell.
  • 2a categoria - 5è i 6è de Primària - Núria Prados - Col·legi Mare Janer - Santa Coloma (Andorra).
  • 3a categoria - 1r i 2n de Secundària - Antonieta Rodriguez - Sec. d’Institut Morelló - Esterri d’Àneu.
En aquestes dues modalitats també hi han diferents accèssits als millors treballs.
 

Concurs Bíblic de Memes, els participants han d’elaborar un meme del tema proposat, des de 3r de Primària fins a Batxillerat.
  • 1a categoria - 3r i 4t de Primària - Adrià Trasents - Escola Mestre Ramon Estadella i Torradeflot - Guissona i Joan Capdevila - Escola Dos Rius - ZER El Jonc - Camarasa.
  • 2a categoria - 5è i 6è de Primària - Carla Escolà - Escola Dos Rius - ZER El Jonc - Camarasa.
  • 5a categoria - Batxillerat - Aina Cuen - Col·legi Sant Ermengol - Andorra la Vella.
Premi Escola - Carla Escolà - Escola Dos Rius - ZER El Jonc - Camarasa.
 

Concurs Bíblic Informàtic, els participants han d’argumentar en format informàtic una o més de les frases proposades, a partir de 6è de Primària.
  • Grup A - alumnes fins a 2n de Secundària.
Laia Marquès Roura - Col·legi Mare Janer - Santa Coloma (Andorra).
Pablo Martín Garí - Col·legi Mare Janer - Santa Coloma (Andorra).
Ainhoa Fidalgo Gallego - Escola Andorrana de la Massana - La Massana (Andorra).
 

Concurs Bíblic Redacció, una reflexió (assaig, conte...), article d’opinió, sobre el lema de cada edició, des de Secundària fins a Batxillerat.
  • Grup B - alumnes de 3r i 4t de Secundària.
1r premi - Judith Badia Yáñez - Col·legi Mare Janer - Santa Coloma (Andorra).
  • Grup C - alumnes de Batxillerat.
3r premi - Skyland Odena Diez - Col·legi Sant Ermengol - Andorra la Vella.
 

Tant al Concurs Bíblic Informàtic com al Concurs Bíblic de Redacció, els premiats són a nivell de tota Catalunya, per tant, aquests alumnes mereixen un especial reconeixement.
 

El lliurament de premis que ens aplegava a tots a la Seu d’Urgell no ha pogut celebrar-se i aquest any han sigut els diferents professors de religió els encarregats de fer arribar els premis als seus alumnes.

Com a novetat d’aquesta edició, al nostre bisbat i gràcies a Caldea i a Naturlandia, els premiats podran gaudir d’una entrada a les seves instal·lacions.

Moltes gràcies a tots i moltes felicitats!!